To już kolejny rok społeczność Zespołu Szkół w Strzegomiu  uczestniczy w Dniach Bezpiecznego Internetu.  W tym roku w ramach lekcji bibliotecznych „ Bezpieczeństwo w sieci- jak uniknąć internetowych zagrożeń?” przypominano młodzieży o 13 zasadach bezpieczeństwa.

Tegoroczne DBI przebiegało pod hasłem "Działajmy razem"  dlatego też  uczniowie Zespołu Szkół  wyruszyli  do  Przedszkola nr 3 w pięknych strojach bajkowych postaci. Kamila Ogryzek, Aneta Walczak, Radek Telka, Maciek Zemla i Bartek Kruk z klas III TH i II TI pod opieką pani Małgorzaty Kossak postanowili po raz trzeci przedstawić przedszkolakom zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Dzieci miały szansę poprzez zabawę dowiedzieć się czym tak właściwie jest Internet i do czego może on służyć. Na koniec oglądnęły przedstawienie profilaktyczne dotyczące zawierania znajomości przez Internet.

Dzień Bezpiecznego Internetu  ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Zespół Szkół  już po raz IV uczestniczy aktywnie w tej akcji, która od 2004 roku w 45 krajach na świecie, w tym również w Polsce, była dotychczas obchodzona trzynastokrotnie.