„Wiosna 2019” również przywitana w Zespole Szkół w Strzegomiu. 21 marca już po raz ósmy młodzież ZS brała udział w grze terenowej po Strzegomiu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

W tym roku na trasach marszowych pojawiły się klasy: 1 TI, 1TH i 2TH wraz z wychowawcami: Anną Spychalską, Anną Czubalą i Katarzyną Zator. Tradycyjnie każda grupa otrzymała karty pracy oraz mapy Strzegomia z wyznaczonymi trasami. Zadaniem uczniów było odszukanie zaznaczonych na mapach obiektów i opisanie ich. Natomiast na punktach patrolowych, na których stacjonowali koleżanki i koledzy z klasy 4 TGO, wykonywane były zadania kojarzące się przede wszystkim z wiosną, jak również zadania związane z geografią. Radości przy tym było mnóstwo, a zarazem była to dobra lekcja w terenie. Nie zabrakło także wywiadów z mieszkańcami Strzegomia na temat „Dnia Wagarowicza”.

Finałem całej imprezy było wyłonienie zwycięzców nie tylko w grze, ale również w kategorii na „Najciekawszą Marzannę”. Wyniki przedstawiają się następująco: w grze- miejsce: I - klasa 2TH, II - klasa 1TH, III - klasa 1TI. Natomiast najciekawszą marzannę przygotowała kl 1 TI – miejsce pierwsze, klasa 1TH – miejsce drugie i miejsce trzecie – kl. 2TH. Gartulujemy! Każda klasa otrzymała dyplomy z rąk dyrektora szkoły - Roberta Wójtowicza. Nie obyło się bez „pierwszego wiosennego grillowania”, które przygotował pan Jacek Sozański. Na koniec młodzież pożegnała zimę, paląc symbolicznie przygotowane "Marzanny". Nad przebiegiem całej gry czuwała Renata Dziurla.

Kolejny już „VIII Marsz Patrolowy” w Zespole Szkół w Strzegomiu, żegnający ZIMĘ i witający WIOSNĘ - za nami.