W dniu 02.04.2019 dzieci z klasy Ib wraz  Panią Elżbietą Bachórz z  Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Strzegomiu uczestniczyły w nietypowej lekcji języka angielskiego, na której bawiły się elementami matematyki „Let`s play with shapes and colours ”. 

          Przygotowaniem spotkania zajęła się Pani Renata  Mikołajewicz-Gołąb (anglistka) wraz z klasą II Technikum Informatycznego.
          Po przywitaniu każdy z uczestników otrzymał znaczek ze swoim imieniem i rozpoczął przygodę z matematyką po angielsku.
Celem zajęć było nazywanie podstawowych figur geometrycznych  a następnie różnych kolorów w języku angielskim. Uczniowie chętnie uczestniczyli w prostej grze na poznanie kolorów „Touch green”.     
        Anglistka wraz z uczennicą Klaudią Tereszkiewicz pokazywała figury geometryczne i prosiła o nazwanie ich (kwadrat, trójkąt, prostokąt i koło), wykorzystując grę „True or false”.
Dzieci miały również dużo frajdy ustawiając się w figury geometryczne na materacach.
        Następną zabawą było odszukiwanie zadanych przez prowadzącą kolorów. Miejscem ukrycia tych kolorów były plakaty znanych filmów.
W trudnych momentach, uczniowie klasy II TI,  pomagali swoim młodszym kolegom i koleżankom w pomyślnym ukończeniu zabaw.
         Głównym celem innowacji było wprowadzenie dziecka w świat nauki języka obcego poprzez aktywną zabawę i osłuchanie się z językiem angielskim.
         Dzieci poradziły sobie z zadaniami doskonale, pracowały z ogromnym zapałem i zaangażowaniem, a co najważniejsze z uśmiechem na twarzy. Starsi koledzy pożegnali ich słodkim upominkiem.
Bardzo dziękujemy za odwiedziny i mile spędzony czas w naszej szkole.