Jesteś tutaj: Strona główna
Ułatwienia dostępu
Młodzież Strzegomska zorganizowała na auli w Zespole Szkół w Strzegomiu zakończenie projektu „Eko-Squirrels”. Nasze działania sfinansowane były w całości przez Fundację Orange w ramach grantu w kwocie 2400 zł, a zrealizowane dzięki zaangażowaniu wolontariuszy działających przy Pracowni Orange w Strzegomiu.
Finał akcji okraszono przedstawieniem przygotowanym przez młodzież Zespołu Szkół w Strzegomiu dla dzieci z Przedszkola nr 3 w celu popularyzacji edukacji ekologicznej. Główne bohaterki trzy odważne wiewióreczki mieszkające w strzegomskim parku skradły serca najmłodszych ratując zagubioną dziewczynkę. Młodzież przygotowując wydarzenie, wykazała się zaangażowaniem, odpowiedzialnością i bardzo dużą wrażliwością na sprawy związane z ekologią.
W trakcie całej uroczystości nie zabrakło także wspólnych zabaw oraz pląsów. Dzieci otrzymały tematyczne zestawy upominkowe i zostały przyozdobione kryształkami akrylowymi. Dzięki temu w mgnieniu oka przedszkolaki zamieniały się w księżniczki, zwierzątka lub super bohaterów. Na zakończenie akcji przekazano naszym gościom wykonane podczas warsztatów dwa karmniki dla wiewiórek. Jak zapewniła pani dyrektor PP nr 3 Grażyna Przybyło, karmniki już wkrótce zostaną zamocowane w przedszkolnym ogrodzie blisko strzegomskiego parku.
Naszym małym gościom trudno było opuścić szkolną aulę i zakończyć spotkanie. Entuzjazm i emocje dziecięce udzielił się także prowadzącym. Bardzo dziękujemy za przybycie nauczycielom z Przedszkola nr 3 w Strzegomiu wraz z grupami: "Motylki" i "Biedronki".
Dziękujemy za obecność zaproszonym gościom dyrektorowi Robertowi Wójtowiczowi, Przewodniczącej i Sekretarza Towarzystwa Przyjaciół Dzieci pani Dorocie Sozańskiej oraz pani Monice Kozłowskiej.
Na koniec chcemy wspomnieć o wszystkich, którzy uczestniczyli w występie zorganizowanym przez p. Małgorzatę Kossak i Katarzynę Zator. To nasz cały zespół:
Aktorzy w przedstawieniu „Wiewiórka i zagubiona dziewczynka”: (narrator) Maja Krystek, (wiewiórka) Dagmara Marcinkowska, (wiewiórka) Aleksandra Matla,(wiewiórka) Anna Zasińska, (dziecko) Nicola Kleczyńska, (mama)Weronika Świrska, Zuzanna Madej (prowadząca).
Zespół taneczny: Maja Kowalska, Julia Bereżańska, Alicja Janowska, Adam Mądrala, Dawid Jeske, Jakub Kopeć.
Pomoc techniczna: Norbert Nowacki, Maja Tereshchenko, Kacper Wiktor
Plakat informacyjny: Alicja Kossak
W ramach tego projektu odbyły się warsztaty:
- Zaprojektowanie karmników i ścieżek dla wiewiórek. Pomiary przestrzeni, stworzenie mapki, projektowanie karmników Prowadzone przez Małgorzata Kossak;
- EkoWarsztaty z młodzieżą 24.06.2024 – 26.06.2024 - celem warsztatu było poszukiwanie ważnych informacji na temat wiewiórki rudej. Zaprojektowanie ulotki informacyjnej o zagrożeniach gatunku i działaniach podjętych w Pracowni Orange Prowadzone przez Małgorzata Kossak;
- Warsztaty stolarskie prowadzone przez wolontariusza p. Andrzeja Girjata 29.07.2024 – 31.07.2024, celem warsztatu było wykonanie karmników;
- Podsumowanie EkoWarsztatów - oddanie zaprojektowanych ulotek przez uczestników oraz wybór i przygotowania do druku 12.07.2024 - 20.07.2024;
- Warsztaty teatralne – przygotowania do przedstawienia pod tytułem „Wiewiórka i zagubiona dziewczynka” 23-26.09.2024 Prowadzone przez Małgorzata Kossak;
- Warsztaty Taneczne – przygotowania do finału „Taniec wiewiórek z gangu Alwina” 24-25.09.2024 Opiekun Katarzyna Zator zajęcia prowadziła Maja Kozłowska.