foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"


To już kolejny, szósty rok, w którym młodzież Zespołu Szkół w Strzegomiu  wybierze się na praktyki zagraniczne. 30 uczniów klasy III technikum handlowego oraz informatycznego uda się do pięknej zielonej Irlandii, gdzie będą zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe na europejskim rynku pracy.

Mentorzy firm  informatycznych  oraz handlowych z Dublina są już gotowi na przyjęcie naszych praktykantów, a sami uczniowie nie mogą się już doczekać trzytygodniowej wyprawy.

„Droga do przyszłości” to nie tylko nauka. To również lekcja samodzielności oraz konfrontacja z językiem angielskim – a dokładnie „irlandzkim” angielskim. Młodzież będzie miała możliwość realizacji programu kulturowego, zwiedzania pięknych zabytków Irlandii, galerii sztuki oraz interesujących eksponatów muzealnych.

Po intensywnej fazie przygotowawczej – czyli przeprowadzonych przez koordynatorki projektu : panią Halinę Fitas i Laurę Rychlik zajęciach kulturowych i językowych uczniowie są gotowi do przełamywania barier językowych i chętnie zmierzą się z nową sytuacją. Natomiast sesje zajęć pedagogicznych poprowadzonych przez panią pedagog i wicedyrektor szkoły – Dorotę Sozańską i panią psycholog Monikę Kozłowską oswoiły naszych młodych podróżników ze specyficzną sytuacją, jaką jest pierwszy dłuższy pobyt poza domem.

Tak więc… pakujemy bagaże i odlatujemy! A kwiecień w Polsce przywitamy po irlandzku J

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu

Copyright © 2021 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.