foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"09.10.2019 roku zapisze się w historii Zespołu Szkół w Strzegomiu jako dzień integracyjny klas pierwszych Techników i Szkoły Branżowej. To właśnie w tym dniu wszyscy pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet  uczniów.

W tym roku szkolnym „na wejściu” do naszej szkoły spotkały się dwa roczniki uczniów- ostatni absolwenci gimnazjów i pierwsi absolwenci 8-letnich szkół podstawowych. 7 klas. Ponad 190 osób.

I to właśnie dla nich uczniowie z klas drugich Technikum Informatycznego i Technikum Handlowego, pod czujnym okiem swoich wychowawczyń- Anny Spychalskiej i Anny Czubali, przygotowali otrzęsiny i ceremonię pasowania na uczniów.

Oficjalną część uroczystości poprowadzili Wiktoria Karpińska (2TH) i Michał Pawlica (2TI).Przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, po którym Dyrektor Robert Wójtowicz symbolicznie, ogromnym mieczem (jak przystało na rycerzy Księcia Bolka- patrona Technikum) pasował ich na pełnoprawnych uczniów Zespołu Szkół w Strzegomiu.

Druga część imprezy miała zdecydowanie bardziej rozrywkowy charakter, a poprowadzili ją: Daria Konieczny (2TH), Borys Cieciński (2TI) i Sławek Gajewski (2W). Pierwszoklasiści sprawdzali swoją wiedzę, kreatywność i umiejętności w różnych dziedzinach. Odgadywali postacie i miejsca ze zdjęć, układali puzzle, śpiewali, no i co tu dużo mówić- bawili się świetnie. Nie oszczędzono również wychowawców klas pierwszych, którzy musieli wykazać się wiedzą o swoich uczniach, ale oni też poradzili sobie doskonale.

Dodatkową atrakcją dla pierwszoklasistów był niecodzienny i niezwykły występ zespołu muzycznego „Chojraki” w składzie: Karol Lewandowski, Kuba Fikiel i Wiktor Górowski- wszyscy z klasy 2 TI. To właśnie oni zadbali o dobry nastrój i świetną zabawę.

Po zakończeniu otrzęsin pierwszoklasiści rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych, przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego- pana Grzegorza Sielawko, pana Pawła Durlika i pana Henryka ZatoraByły rzuty do kosza, wyciskanie sztangi, bieg z piłką lekarską i wiele innych.

Ostatnią częścią Dnia Pierwszoklasisty były zajęcia integracyjne, które poprowadziły panie Monika Kozłowska i Dorota Sozańska i oraz pracownice Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej. A wszystko po ty, by nasi nowi uczniowie jak najlepiej się poznali, aby w pełni poczuli się nie tylko liczną, ale i solidną, zgraną częścią społeczności szkoły. 

Wszyscy doskonale się bawili i mimo zaciętej rywalizacji i walki o punkty dla swoich klas, tak naprawdę wszyscy są wygrani. A wśród nich:

  1. Klasy po szkole podstawowej

- 1 Technikum Informatyczne i Handlowe (wychowawczyni p. Agnieszka Oleszko)

- 1 Technikum Ekonomiczne i Górnictwa Odkrywkowego (wychowawca p. Jacek Sozański)

- 1 wielozawodowa „a” Szkoły Branżowej (wychowawca p. Henryk Zator)

- 1 wielozawodowa „b” Szkoły Branżowej (wychowawca p. Paweł Durlik)

  1. Klasy po gimnazjum

- Technikum Informatyczne i Handlowe (wychowawca p. Piotr Rudnicki)

- 1 Technikum Ekonomiczne i Górnictwa Odkrywkowego (wychowawczyni p. Elżbieta Milańczyk)

-  1 wielozawodowa Szkoły Branżowej (wychowawca p. Marek Żubryd)

Już za rok to właśnie oni przygotują podobną imprezę dla swoich młodszych kolegów, którzy zdecydują się na wybór naszej szkoły. A my już dziś, serdecznie zapraszamy. 

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: POROZMAWIAJ

Porozmawiaj online

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.