foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

Już po raz drugi, w ZS Strzegom odbyło się spotkanie klas technikum ( IV TG, III TG,   I EG, II IE ) ze studentami Wyższej Szkoły Bankowej z Wrocławia. Dwujęzyczne warsztaty zorganizowała anglistka  pani Renata Mikołajewicz-Gołąb. Prowadzącymi warsztaty byli studenci Wyższej Szkoły Bankowej z Wrocławia. Młodzi ludzie, w przystępny i interesujący sposób, przekazali swoim młodszym kolegom wiele informacji przydatnych w trakcie nauki oraz po jej zakończeniu.

 Dzięki warsztatowi „Kreatywne CV” uczniowie dowiedzieli się, jakich błędów należy unikać i na co zwracać uwagę, aby spełnić wszystkie warunki profesjonalnego CV, które powinno być podzielone na 4 sekcje, czytelne, zawierające konkretne informacje i ładnie opracowane graficznie.

     Natomiast na warsztacie „Pomysłowe notatki - jak zrobić mapę myśli?” młodzież poznała sposób na skuteczną naukę i zapamiętywanie. Przedstawione zostały zasady tworzenia mapy myśli czy efektywnych notatek i sposoby ich stosowania w codziennej nauce.

     Jest wiele sposobów zapamiętywania i ćwiczenia pamięci, a jedną z nich jest technika „rzymskiego pokoju”. Podczas warsztatu opowiedziano na czym ta technika polega i do czego  może się przydać. Sprawdzano, jak łatwo zapamiętać długą listę słów.

     Młodzieży z klas maturalnych jak i młodszych zdobyła umiejętności, które przydadzą im się zarówno w codziennym zapamiętywaniu wiadomości z różnych przedmiotów jak i przy powtórkach do egzaminu maturalnego i zawodowego.

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.