foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

Zespół Szkół w Strzegomiu stawia na rozwijanie kompetencji języków obcych u uczniów, realizując projekty międzynarodowe z wykorzystaniem platformy edukacyjnej e-Twinning. W roku szkolnym 2014/2015 nauczycielka języka niemieckiego Halina Fitas nawiązała współpracę ze szkołami w Turcji, Grecji, Rumunii, Portugalii oraz na Węgrzech i Słowacji i wspólnie pracują na dwoma projektami w języku niemieckim i angielskim. W projektach uczestniczy 125 młodych ludzi, w tym 24 uczniów Technikum Ekonomicznego i Informatycznego w Strzegomiu.

Uczennice klasy I TE, realizując projekt Reisen ist unsere Leidenschaft! – Podróżowanie to nasza pasja ”doskonalą znajomość języka niemieckiego w sposób bardziej atrakcyjny niż tradycyjne zajęcia szkole. Wszystkie zadania projektowe wykonują z wykorzystaniem narzędzi ICT typu: platforma http://doodle.com/pl/, Google+, www.madmagz.com, TwinSpace, Power Point, e-book, wideofilmowanie, zdjęcia, e-mail, czat, forum, wideokonferencja, itp.


Pierwsza faza projektu –poznawcza- zakłada integrację uczestników projektu i promowanie w poszczególnych państwach europejskich naszego kraju, miasta Strzegom oraz Zespołu Szkół (wykonanie prezentacji multimedialnych i filmików krótkometrażowych w języku niemieckim, rozmowy na czacie i forum TwinSpace). Faza kreatywna to twórcza praca młodzieży. Wspólnie z młodymi ludźmi z Europy, realizując poszczególne zadania projektowe, przygotowują zapytania i oferty podróży do poszczególnych krajów. Zgodnie z założeniem projektu efektem końcowym będzie e-book, w którym uczestnicy projektu zamieszczą swoje relacje z wizyt wirtualnych w krajach partnerów. Ponadto uczestnicy wysyłają listy do szkół partnerskich z materiałami promującymi miasta, szkoły, piszą e-maile oraz komentarze do działań projektowych.


Celem kolejnego projektu realizowanego w języku angielskim „Cultures united” jest przełamywanie barier językowych i kulturowych, uczenie postawy tolerancji i otwartości w odniesieniu do odmiennych kultur oraz rozwijanie ciekawości świata. Uczestnikami projektu są uczniowie z klas trzecich o profilu ekonomicznym i informatycznym, którzy miesiącu marcu br. odbyli bezpłatne trzytygodniowe praktyki zawodowe do Londynu w ramach programu Erasmus+.


Rozmowy na platformie internetowej E-Twinning czy wideokonferencja przez Skype’a to tylko niektóre z narzędzi komunikacji między uczestnikami projektu. Efektem końcowym projektu będą opracowane przez uczniów materiały dydaktyczne do edukacji interkulturowej - broszury informacyjne.    

Pragniemy przypomnieć, iż Zespół Szkół w Strzegomiu za realizację ostatniego projektu w języku niemieckim „Auf der Reise nach Solidaritaet – W poszukiwaniu solidarności” otrzymał Europejski i Krajowy Certyfikat Jakości.

      

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.