foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"


Ciąg dalszy powitania klas pierwszych i przyjęcie ich do grona społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół w Strzegomiu nastąpił w środę 23 września br., kiedy tym razem to klasa pierwsza Technikum Ekonomicznego i Technikum Górnictwa Odkrywkowego wraz z wychowawcą Renatą Dziurlą oraz opiekunem Panią Iloną Dobrochowską wzięła udział w wycieczce integracyjnej do Myśliborza.


Celem wyjazdu był Wąwóz Myśliborski oraz wędrówka wzdłuż edukacyjnej ścieżki dydaktycznej „Sowa”, gdzie każdy mógł zgłębiać wiedzę nt. geografii i geologii regionu, który był odwiedzany, jak również przy okazji przywitać „pierwszy dzień jesieni”. Po pewnej dawce wysiłku fizycznego - ok. 4 km, należało uzupełnić kalorie. Wspólna „agapa” była doskonałą formą integracyjną. Menu stanowiły produkty, które każdy przywiózł ze sobą i chciał się podzielić z innymi. Nasyceni różnymi przekąskami przeszliśmy do punktu kulminacyjnego – zabaw i piosenek integracyjnych, które miały kwalifikować do oficjalnego wejścia każdego ucznia kl. 1EG do społeczności uczniowskiej ZS w Strzegomiu. Był to kolejny moment na integrację klasową. Uczniowie przeszli pozytywnie wszystkie konkurencje, dlatego po rozgrywkach humorystycznych nadszedł czas na końcowy akcent wyjazdu. W tym celu swoją obecnością zaszczycił nas Pan Robert Wójtowicz - dyrektor szkoły, który poprzez pasowanie wprowadził „pierwszoklasistów” do społeczności ZS Strzegom.
Doskonała pogoda i miła atmosfera sprzyjały dobremu spędzeniu tego czasu. Mamy nadzieję, że dzień integracyjny pozostanie na długo w pamięci uczniów klasy 1 EG.

Renata Dziurla

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.