foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

1miniaturka

W tym roku sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że akademia z okazji „Dnia Górnika” w Zespole Szkół w Strzegomiu uległa diametralnej zmianie. Spotkaliśmy się w nietypowych warunkach - wirtualnie na łączach „zdalnych”, tak jak to ma miejsce w szkołach od 19 października br. Mimo trudnego czasu i tak wiele osób odpowiedziało pozytywnie na pomysł takiego spotkania. Było to bardzo miłe wydarzenie, ponieważ we wspólnym świętowaniu uczestniczyło ok. 40 osób, w tym: dyrektor szkoły - Robert Wójtowicz, „Przyjaciele szkoły” - zaproszeni goście: Michał Firlej i Krzysztof Skolak, wychowawcy klas górniczych: Renata Dziurla, Elżbieta Milańczyk i Jacek Sozański oraz młodzież z klas górniczych: 1EG, 2EGg i 2EGp.

Był to sympatyczny czas przypomnienia w prezentacji o symbolach i tradycjach górniczych oraz wspomnień, jak to bywało w Zespole Szkół przy działaniach TGO i świętowaniu „Barbórek”. Były nawet próby zaśpiewania znanych nam piosenek górniczych, np. „Walczyka górniczego”.

Dziękujemy Panu dyrektorowi ZS za „zielone światło” i otwartość na pomysł oraz dodatkowe udoskonalające sugestie, „Przyjaciołom szkoły” za pozytywną odpowiedź na zaproszenie i przekazane miłe, pełne otuchy słowa oraz za niespodziankę video z kopalni odkrywkowej, wychowawcom klas TGO za bycie razem ze swoimi wychowankami. W końcu dziękujemy wam droga młodzieży klas TGO za głosowanie na „ZA” tego typu Barbórce w ZS oraz odświętne i aktywne w niej uczestniczenie. Nad przebiegiem „wirtualnej - covidowej Barbórki 2020” czuwała Renata Dziurla.

To tradycyjne święto górnicze po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbyło  się w ten sposób. Należy wspomnieć, że zbiegło się ono z 10. rocznicą obchodów „Dnia Górnika” w Zespole Szkół w Strzegomiu i na pewno przejdzie do historii, pozostawiając w naszej pamięci - mimo wszystko - dobre, wyjątkowe wspomnienie.

Z górniczym pozdrowieniem

 „Szczęść Boże”

P.S. Niestety ze zdjęciami tym razem było wyjątkowo trudno😉

 

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu

Copyright © 2021 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.