foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"Strzegom to Granitowe Serce Polski. Nasza placówka wsparcia dziennego Środowiskowy Klub Młodzieżowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci mieści się w samym centrum strzegomskich plantów,a w swojej ofercie ma szeroki wachlarz zajęć edukacyjno-profilaktycznych. Brakuje nam jednak miejsca na aktywność na świeżym powietrzu.

http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,427,rozwin-pasje-w-granitowym-miasteczku.html

Obok placówki znajduje się spory zielony teren ,zupełnie niewykorzystany. Bardzo chcielibyśmy to zmienić. Na nasz pomysł mamy już zgodę właściciela terenu. Chcielibyśmy stworzyć dla dzieci i ich rodzin miejsce aktywnego wypoczynku, które nie tylko będzie rozwijać sportowe pasje, ale także uczyć logicznego myślenia, wpłynie na integrację i aktywizacje całych rodzin. W 2012 roku dla mieszkańców miasta wygraliśmy Pracownię ORANGE, w której codziennie od 15 do 19 spędzają czas dzieci ze szkół podstawowych. Pracownię odwiedzają także rodzice z przedszkolakami. Jest to jednak czas ,który wypełniają gry komputerowe i świat wirtualny. Miejsce bardzo potrzebne, ale brakuje przy tym kreatywnego czasu na wspólną rozmowę i zabawę dzieci i rodziców. Dlatego nasz projekt będzie miał za zadanie stworzenie miejsca interaktywnej nauki i zabawy w oparciu o wykorzystanie naszego rodzimego kamienia jakim jest granit oraz przełamanie stereotypu , że z granitem związana jest tylko ciężka praca.

 

W tym celu planujemy :

- wybudowanie bulodromu na bazie granitowego tłucznia. W naszej gminie nie ma takiego miejsca, a gra ta staje się w Polsce bardzo popularna i z całą pewnością będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodzin,

- zamontowanie granitowego stołu do ping-ponga oraz granitowego stołu z piłkarzykami. Będą to dwa miejsca do wspólnej zabawy, a także nauki rywalizacji fair play,

- przygotowanie granitowej warcabnicy do gry,

- stworzenie miejsca odpoczynku w postaci zamontowania granitowych ławek, stolików ,grilla, koszy na śmieci oraz „czytatnika” miejsca z ciekawą niepotrzebną już książką przyniesioną przez mieszkańców. Granitowa czytelnia będzie działać na zasadzie podziel się niepotrzebną prasą ,książką lub poczytaj i zostaw dla innych.


Otwarcie interaktywnego granitowego placu zainauguruje rodzinny Festyn, przygotowany we współpracy z aktywnie działającą na naszym terenie Fundacją Bazalt. Fundacja ma duże doświadczenie w organizacji ciekawych eventów dla całych rodzin, dzieci i młodzieży.

W czasie Festynu dzieci i ich rodziny będą uczestniczyć w licznych konkursach: gry w bule, warcaby, tenis stołowy, piłkarzyki. Przygotowane zostanie także stoisko z „ kamieniarskimi grami i łamigłówkami dla dzieci i dorosłych”. A symboliczne nagrody dla zwycięzców zostaną oczywiście przygotowane z granitu.


Obszar ,który chcemy zagospodarować jest w zasięgu monitoringu miejskiego, a godziny otwarcia naszej placówki i pracy instruktorów pozwalają objąć opieką dzieci korzystające z interaktywnego granitowego placu oraz zabezpieczać wykorzystywany sprzęt ( piłeczki, paletki, warcaby itp.).

Korzystanie z tego miejsca oczywiście dla wszystkich chętnych będzie bezpłatne. Projekt chcielibyśmy zrealizować w marcu 2015r. Z dotacji pokryjemy koszty przygotowania terenu, zostanie zakupione wyposażenie całego placu, i nagrody dla uczestników Festynu otwierającego nasze miejsce.

Powstanie tego nieszablonowego miejsca pozwoli na ożywienie przestrzeni miejskiej oraz promowanie wśród dzieci i rodziców aktywnego spędzania czasu wolnego.

Nie narzekamy, tylko działamy!!!!

Prosimy o Twój głos!!!

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.