foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”. (Florian Plit)

„Światowy Dzień Ziemi” to najważniejsze ekologiczne święto obchodzone na świecie rok w rok począwszy od 1970 roku, a w Polsce od 1990 roku.

Tegorocznym motywem przewodnim „Dnia Ziemi” było hasło: „Przywróć naszą Ziemię” - to apel ogólnoświatowy o pilne i doraźne działania na rzecz poprawy sytuacji ekologicznej na świecie i budowanie „EKO świadomości”.

W poprzednich latach młodzież z Zespołu Szkół w Strzegomiu świętowała „Dzień Ziemi” w ramach wyjazdów na zajęcia, wykłady na „Dzień Geografa” na Uniwersytet Wrocławski.

Niestety, przez ostatnie dwa lata było to niemożliwe z wiadomych powodów, jakimi są epidemia koronowirusa oraz przejście szkół na  zdalne nauczanie. Dlatego w tym roku szkolnym zorganizowano wewnątrzszkolny konkurs online, przypominający o działaniach proekologicznych,  które wpływają nie tylko na nasze życie, lecz na poprawę życia przyszłych pokoleń. W quizie przygotowanym przez panią Renatę Dziurla wzięło udział 36 uczniów z klas Technikum Górnictwa Odkrywkowego. Młodzież miała za zadanie  rozwiązać w określonym czasie test/quiz na wirtualnej platformie. Quiz odbył się w dwóch etapach: w pierwszym brali udział wszyscy uczestnicy, zaś drugi - to etap finałowy.

Do finału dostało się 7 osób z najlepszymi wynikami w przedziale od 91% do 83%. Są to następujący uczniowie: Jakub Gawron, Oliwier Kostuch, Adam Kiełbasa, Ewa Lipińska, Witold Komornicki, Mateusz Tekiela i Tomasz Kowalski.

Ostatecznie w etapie finałowym czołowe miejsca zajęli:

I miejsce - Adam Kiełbasa (z kl. 2EGp),

II miejsce - Mateusz Tekiela (z kl.1EG),

III miejsce ex aequo - Jakub Gawron (z kl. 2EGg) i Witold Komornicki (z kl. 2EGp).

Trzeba przyznać, że nie było łatwo. Okazało się bowiem, że wiedza uczestników wokół ekologii była zaskakująco na wysokim poziomie. Świadczą o tym dogrywki quiz’owe.  Oczywiście zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a dyplomy uznania uczniowie otrzymają po powrocie do szkoły.

Ekologia stała się wyzwaniem XXI wieku, dlatego też obchody Światowego Dnia Ziemi w tym roku w Zespole Szkół  były inne niż zwykle. Miejmy nadzieję, że w kolejnym roku będą odbywały się w normalnych okolicznościach.

Ponad wszystko warto również pamiętać, że „Piękno Ziemi jest największym pięknem Ziemi”. (Johann Heinrich Pestalozzi)

                               

  1. R. Dziurla

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2021 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.