foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

English for kids -„ In the  Fairyland ”, kolejne warsztaty edukacyjne zorganizowane w dniu 25.05.2015 przez anglistkę panią Renatę Mikołajewicz-Gołąb wraz z uczniami z  kl. I IE. Na to spotkanie do Zespołu Szkół przyszły dzieci z Przedszkola Nr 4 wraz z paniami Anetą Malinowską i Lucyną Psiuk. Miłych gości serdecznie przywitał, życząc im wspaniałych przygód w krainie baśni, pan dyrektor Robert Wójtowicz.

 Wszystkie dzieci lubią bajki, dlatego zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia głównych bohaterów najbardziej znanych baśni Jana Christiana Andersena i Braci Grimm.

Maluchy z entuzjazmem wymieniały ulubione postacie z bajek.

Zajęcia uatrakcyjniło wykorzystanie kolorowych flashcards,  z elementami różnych bajek: królowa- queen, król- king, księżniczka-princessa, książę -prince, zamek- castle, suknia- dress, korona-crown, smok-dragon, itp.
 Ciekawe pomoce oraz rymowanki, które dzieci z  zapałem powtarzały za prowadzącą, zaowocowały szybkim opanowaniem podstawowych słów i zwrotów języka angielskiego.

Po obejrzeniu krótkiego filmu, przedszkolaki potrafiły odpowiedzieć na pytanie:
Do you like….? ( Czy lubisz…?). Pytania zadawali starsi koledzy wskazując na długiej tablicy nazwy kolorów kwiatów i jeśli któryś z małych gości miał problemy, młodzież z Zespołu Szkół natychmiast mu pomagała.

Rysując i kolorując, na dużych kartonach, swoich ulubionych bohaterów z baśni oraz odnajdując różnice między rozdanymi im wcześniej obrazkami, dzieci rozwijały sprawność manualną, myślenia matematycznego i spostrzegawczość. Mali goście  z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem opowiadali  krótko o swoich ulubionych bohaterach i ciekawych elementach z baśni.

Przedszkolaki opuściły budynek Zespołu Szkół z uśmiechami, z lizakami i zakładkami do książek ufundowanymi przez Radę Rodziców.

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2021 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.