foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


VII edycja gawędy o książce, realizowana przez społeczność Zespołu Szkół, już za nami. Booktalking to bardzo rzadko wykorzystywana  interesującą forma pracy z czytelnikiem. W dosłownym tłumaczeniu z angielskiego to „książkomówienie”. 

W tegorocznej  edycji uczestniczyli uczniowie technikum informatycznego i ekonomicznego Podczas spotkań przygotowawczych w bibliotece poznawali  ABC booktalkingu oraz ćwiczyli style prowadzenia wypowiedzi. Próby oraz sposób opowiadania przygotowywali razem z bibliotekarką Małgorzatą Kossak. Uczniowie, którzy z niesamowitą energia i entuzjazmem zaangażowali się w ten projekt to: Emilia Swendrowska, Sylwia Sordyl, Kacper Trzosiński oraz Cezary Pawlik i Mateusz Zawiła.

Akcję prowadzono od końca września w szkołach podstawowych na terenie Strzegomia.

Młodzież tak wspomina spotkania z dziećmi:

„W klasach 3 pytaliśmy dzieci o ich ulubione książki, jeden chłopiec oznajmił nam, że on swojej nie przyniósł, aczkolwiek potrafi nam powiedzieć o czym była z pamięci. Zaczął więc opowiadać Pani jednak szybko ucięła jego wypowiedź ponieważ okazało się, że nie zna tytułu, autora a historia opowiadana przez dziecko nie była spójna – sytuacja wydała nam się komiczna.” - Cezary

„..Najbardziej utkwiło mi w pamięci dziecko, które mówiło dużo, dużo, dużo słów i powiedziało nam o tym, że było na biegunie u Świętego Mikołaja. Inne dzieci uznały to stwierdzenie za nieprawdę.” -Mateusz

„.Gdy pokazałam dzieciom  ilustrację, na której znajdował się jeden z kamieni szlachetnych były zachwycone, a gdy oznajmiłam że każdy z kamieni ma rożne moce podły słowa zachwytu takie jak: „Wow! Naprawdę?”, „ To jest możliwe!?”, „Ale super”. Wiedziałam że wybrałam właściwą książkę.”-Emilia

„...Zaskoczyło mnie, że w klasach 1-3 dzieci nie czytają tylko bajek, dlatego że przyniosły na nasze spotkanie książki przyrodniczo – naukowe, historyczne, wiersze a nawet biblie.”

Dla nas organizatorów istotne były informacje zwrotne, które utwierdziły nas w efektywności prowadzonych działań. Niecierpliwość i entuzjazm z jakim czekały na nas dzieci udzielał się także i nam. Pragniemy podziękować Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Strzegom za pomoc i udostępnienie swoich zbiorów a dyrektorom i pracownikom placówek za ciepłe przyjecie i świetną organizację oraz pomoc.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0025240
DzisiajDzisiaj8
WczorajWczoraj103
W tym tygodniuW tym tygodniu593
W tym miesiącuW tym miesiącu224
Wszystkich wizytWszystkich wizyt25240
Twoje IP: 157.55.39.114
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 2

Kamera: Strzegom, Rynek

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2022 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.