Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest od 2004 roku w ponad stu krajach. Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet". W Zespole Szkół w Strzegomiu w tym roku odbyła się już VIII jego edycja pod hasłem tegorocznej akcji “Działajmy razem”.

Najważniejsze, jest aby wspólnie pracować nad podniesieniem świadomości jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Dlatego i w tegorocznym DBI uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu rozpoczęli przygotowania już dwa tygodnie wcześniej. Na próbach w Pracowni Orange tworzyli scenariusz i ćwiczyli przygotowany tekst. Po pracy przygotowane zostały warsztaty z goglami VR, dla młodzieży, która zgłosiła się do tegorocznej edycji DBI. Dzieci i młodzież to grupy szczególnie narażone na niezliczone zagrożenia online, takie jak nieodpowiednie treści, czy fałszywe aplikacje. Dla młodzieży ciekawe lekcje szkoleniowe prowadził nauczyciel przedmiotów informatycznych pan Paweł Oleszko. Na korytarzach szkolnych pojawiły się wstawy tematyczne związane z bezpieczeństwem w Internecie.

Dla młodszych odbiorców przygotowano przestawienie pod tytułem „Kasia w Internecie” zawierające w treściach cztery podstawowe zasady, których musi przestrzegać młodociany użytkownik Internetu. Do akcji zgłosili się uczniowie: Sylwia Sordyl (Księżniczka Kasia), Wiktoria Świerad (Uzależnienie), Paulina Kowalczyk (Spam), Cezary Pawlik (Rycerz), Rakuś Michał (Wirus oraz Montażysta i Reżyser filmu) i Zawiła Mateusz (Smok), a także Kacper Trzosiński (Oszust).

Aktorzy w dniach 6-7.02.2023 wyruszyli do Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 3 i Przedszkola nr 4 w pięknych bajkowych strojach. Pod opieką pani Małgorzaty Kossak przygotowali scenariusz przedstawienia „Kasia w Internecie” oraz przedstawili przedszkolakom i uczniom klas II zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Oto relacja z naszych działań czyli odczucia uczniów uczestniczących w projekcie DBI:

„Jest to świetny pomysł, młodzież ma okazję zrealizować swoje niewykorzystane wcześniej pokłady kreatywności, a dzieci mogą nauczyć się w sposób zabawny, a jednak edukujący zasad bezpiecznego postępowania w Internecie.” – Michał.

„Dzieci po naszych występach są w znacznym stopniu mniej narażone na różne niebezpieczeństwa występujące w sieci.” – Mateusz.

„Rozbawiła mnie bardzo pytanie jedno z dzieci: Dlaczego rycerz jest gruby” - Paulina.

„Na pytanie jak miała na imię księżniczka, dziewczynka odpowiedziała serduszkowa księżniczka”- Sylwia.

„Najbardziej ucieszyła nas możliwość skorzystania ze zjeżdżalni -taki powrót do dzieciństwa ;)”-

„Warsztaty z goglami VR … mega, do powtórzenia”- Cezary.

Warto organizować takie akcje, ponieważ mogą w przyszłości zapobiec niefortunnym zdarzeniom jakie mogą napotkać dzieci i młodzież w Internecie. Sieć globalna daje wiele możliwości staje się naszym oknem na świat: ułatwia kontakt z innymi ludźmi, daje dostęp do informacji jednak bez znajomości zasad bezpiecznego korzystania staje się niebezpieczna. Dziękujemy za ciepłe przyjecie w przedszkolach dyrekcji i pracownikom. Do zobaczenia za rok :)

Link do filmu : https://youtu.be/2xHVAMvFKX8

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0340681
DzisiajDzisiaj79
WczorajWczoraj1211
W tym tygodniuW tym tygodniu4478
W tym miesiącuW tym miesiącu21880
Wszystkich wizytWszystkich wizyt340681
Twoje IP: 44.192.44.30
Zalogowanych teraz: 3
Gości online: 49


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.