Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


W tygodniu poprzedzającym „Walentynki” uczniowie Technikum Górnictwa Odkrywkowego w Strzegomiu wraz z nauczycielami przedmiotów górniczych - Renatą Dziurla, Michałem Firlejem (pomysłodawcą wydarzenia) i Jackiem Sozańskim - uczestniczyli w pieszym rajdzie po okolicach Strzegomia.

Z racji zamieszkania w „Granitowym Sercu Polski”, obcowania z geologią terenu, a także będąc uczniami wyjątkowego kierunku kształcenia na całą Polskę – wyjście to nazwano „PIERWSZYM WALENTYNKOWYM RAJDEM GÓRNIKA”. To nie był zwykły spacer, lecz połączenie „przyjemności z pożytecznym”.

Doskonała korelacja międzyprzedmiotowa: geografii, geologii, przyrody, przedmiotów górniczych – wszystko to wykorzystano w kartach pracy dla uczniów, kiedy przy ich rozwiązywaniu łączyli wiedzę ze zdobytymi umiejętnościami w terenie. Ponadto, z racji nazwy rajdu wytyczonym zadaniem w czasie przejścia było szukanie w przyrodzie serc. Ku zdziwieniu niektórych uczestników okazało się to bardzo możliwe. Na koniec wędrówki na terenie nieczynnej kopalni bazaltu było podsumowanie rajdu i ognisko z kiełbaskami. Za udostępnienie miejsca na ognisko bardzo dziękujemy Krzysztofowi Skolakowi.

Na koniec rajdu zaszczycił nas swoją obecnością dyrektor szkoły Robert Wójtowicz, który uroczyście wręczył zaprojektowane i wykonane przez siebie pamiątkowe medale, za co bardzo dziękujemy. Piękna pogoda od początku sprzyjała temu wydarzeniu. Reasumując, był to dobrze spędzony czas kolejnej „lekcji w terenie”.

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0340696
DzisiajDzisiaj94
WczorajWczoraj1211
W tym tygodniuW tym tygodniu4493
W tym miesiącuW tym miesiącu21895
Wszystkich wizytWszystkich wizyt340696
Twoje IP: 44.192.44.30
Zalogowanych teraz: 3
Gości online: 39


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.