foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"
„Wiosna 2019” również przywitana w Zespole Szkół w Strzegomiu. 21 marca już po raz ósmy młodzież ZS brała udział w grze terenowej po Strzegomiu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

W tym roku na trasach marszowych pojawiły się klasy: 1 TI, 1TH i 2TH wraz z wychowawcami: Anną Spychalską, Anną Czubalą i Katarzyną Zator. Tradycyjnie każda grupa otrzymała karty pracy oraz mapy Strzegomia z wyznaczonymi trasami. Zadaniem uczniów było odszukanie zaznaczonych na mapach obiektów i opisanie ich. Natomiast na punktach patrolowych, na których stacjonowali koleżanki i koledzy z klasy 4 TGO, wykonywane były zadania kojarzące się przede wszystkim z wiosną, jak również zadania związane z geografią. Radości przy tym było mnóstwo, a zarazem była to dobra lekcja w terenie. Nie zabrakło także wywiadów z mieszkańcami Strzegomia na temat „Dnia Wagarowicza”.

Finałem całej imprezy było wyłonienie zwycięzców nie tylko w grze, ale również w kategorii na „Najciekawszą Marzannę”. Wyniki przedstawiają się następująco: w grze- miejsce: I - klasa 2TH, II - klasa 1TH, III - klasa 1TI. Natomiast najciekawszą marzannę przygotowała kl 1 TI – miejsce pierwsze, klasa 1TH – miejsce drugie i miejsce trzecie – kl. 2TH. Gartulujemy! Każda klasa otrzymała dyplomy z rąk dyrektora szkoły - Roberta Wójtowicza. Nie obyło się bez „pierwszego wiosennego grillowania”, które przygotował pan Jacek Sozański. Na koniec młodzież pożegnała zimę, paląc symbolicznie przygotowane "Marzanny". Nad przebiegiem całej gry czuwała Renata Dziurla.

Kolejny już „VIII Marsz Patrolowy” w Zespole Szkół w Strzegomiu, żegnający ZIMĘ i witający WIOSNĘ - za nami.

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: POROZMAWIAJ

Porozmawiaj online

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.