foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"
Już ponad połowa pobytu w Dublinie za nami. Projekt „On the way to the future – w drodze do przyszłości” przebiega sprawnie i radośnie, a oprócz pracy na praktykach młodzież zdobywa też inne bezcenne doświadczenia.

W dniu 27 marca 2019 praktykanci odwiedzili Ambasadę Rzeczpospolitej Polskiej w Dublinie. Była to wielka, aczkolwiek bardzo miła niespodzianka dla uczestników projektu, której inicjatorką była pani Laura Rychlik. Uczniowie Technikum Handlowego zostali powitani przez pana Łukasza Chimiaka – Pierwszego Radcę, Kierownika Referatu Polityczno-Ekonomicznego, który rozmawiał z młodzieżą na temat ich wrażeń z pobytu w Irlandii oraz odpowiadał o zadaniach Ambasady.

Dalszą część spotkania poprowadzili: pan Michał Dzięgielewski – Menager Marketingu największej sieci sklepów ze wschodnioeuropejską żywnością, Dyrektor do spraw rozwoju radia TRD w Dublinie, jednocześnie założyciel Zrzeszenia Fotografów i Videografików w projekcie Go Production oraz pan Piotr Kasperkiewicz z referatu do spraw ekonomiczno – społecznych przy Ambasadzie RP w Dublinie.

Zaplanowane krótkie spotkanie szybko przerodziło się w żywą dyskusję i  trwało prawie trzy godziny , a gdyby nie inne obowiązki, byłoby z pewnością jeszcze dłuższe. Pan Dzięgielewski od razu nawiązał świetny kontakt  z młodzieżą, dzięki czemu zapanowała miła, wesoła atmosfera. Wiele pytań i równie wiele odpowiedzi stało się niepowtarzalną lekcją, wymianą wrażeń, spostrzeżeń i poglądów. Uczniowie dowiedzieli się,  w jaki sposób znaleźć pracę w Irlandii, jakie umiejętności,  cechy charakteru i predyspozycje trzeba w sobie wypracować, żeby osiągnąć sukces w życiu zawodowym. Pan Kasperkiewicz opowiedział młodzieży o kosztach życia w Irlandii: ubezpieczeniach, podatkach, rachunkach i zarobkach w poszczególnych branżach.  Panowie zdradzili też sekrety o zawodach i szkoleniach, w które warto inwestować. Rozmawialiśmy też na temat personal branding – czyli jak wykreować markę, jak budować wizerunek własny lub firmy, żeby być nie tylko dostrzeżonym, ale też wybranym i docenionym przez potencjalnych kontrahentów, co jest podstawą warsztatu dobrego handlowca.

Młodzież opuściła mury Ambasady „na głębokim wdechu”. Sięgamy wysoko, pukamy głośno, jesteśmy (!) - podbudowani, zmotywowani, uskrzydleni. I z bagażem nowej bezcennej wiedzy ruszamy dalej… w drogę do przyszłości.

Z Dublina

Laura Rychlik

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: POROZMAWIAJ

Porozmawiaj online

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.