foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"
Poszukiwanie nowych metod nauczania języka angielskiego zaowocowało zaproszeniem do Strzegomia, jak w poprzednich pięciu latach współpracy z AISEC,  studentki z Turcji.

W tym roku była to Güher Münire Günaydin z Cukrova University (Industrial engineering)  w Adanie.
           W ramach programu „ International Education” prowadzonego  przez organizację AIESEC, możliwe było zorganizowanie tygodniowych warsztatów języka angielskiego w Zespole Szkół w Strzegomiu.
           Studentka  z Turcji wraz z Paniami Renatą Mikołajewicz-Gołąb i Renatą Świderską (anglistki), prowadziła bardzo ciekawe zajęcia, będące wzbogaceniem programu szkolnego.
W lekcjach tych brała udział młodzież wszystkich klas technikum, z podziałem na grupy wiekowe  i pod względem umiejętności językowych.
        Güher Münire Günaydin posiłkując się przygotowanymi wraz z koordynatorką programu  prezentacjami, opowiadała o Turcji. Na lekcjach omawiano historię, ekonomię, geografię, klimat  i środowisko naturalne tego pięknego kraju.
Niezwykłe zainteresowanie budziły informacje o Pammukale- naturalnych wapiennych tarasach- basenach wypełnionych turkusową wodą  o właściwościach leczniczych i Kapadocji – rejonie Turcji, będącym imponującym dziełem natury, który dziś należy do unikatów w skali światowej.
Chęć odwiedzenia Turcji wzbudziły również opowieści o Chimerze - płomieniach wydostających się ze szczelin na niewielkim wzgórzu, czy spektakularna Kelebleker Vadisi - Dolinie motyli. Młodzież dowiedziała się również, jak pięknymi, z wieloma unikalnymi zabytkami są takie miasta jak: Ankara, Efez, Stambuł, Izmir, Troja.
            Uczniowie kl. III TH mieli niepowtarzalną możliwość uczestniczenia we wspólnym spacerze po najciekawszych zakątkach naszego miasta, które zainteresowały Güher  i dały sposobność do wykorzystania umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce.
Zakończeniem tygodniowych warsztatów, był przeprowadzony w języku angielskim konkurs drużynowy
” Incredible Turkey”, w którym uczestniczyła młodzież z klas III TH, III EG, II TI.
           Podczas swojego pobytu  Güher Münire Günaydin zwiedziła:  Zbiornik wodny w Mściwojowie, który został  idealnie wkomponowany w krajobraz i sprawia wrażenie naturalnego akwenu wraz z stanicą żeglarską. Rynek w Świdnicy z wieżą widokową i Kościół Pokoju oraz Książ. Tłumaczką (wspierającą uczniów) podczas zwiedzania była  Pani Renata Mikołajewicz-Gołąb.
          W pracowni gastronomicznej, na zajęciach praktycznych z klasą III ZSZ Kucharz, prowadzonych przez Panią Barbarę Balawender, Güher Günaydin znakomicie dawała sobie radę, przygotowując i dekorując wraz z innymi uczniami smakołyki tureckie - Havuçlu Top Tarifi.  Studentka miała również  możliwość skosztowania żuru- naszej tradycyjnej potrawy polskiej, wykonanego przez w/w młodzież.
        Warsztaty, w których uczestniczyła Turczynka, były doskonałym sposobem wprowadzenia innowacyjnych metod nauczania języka angielskiego. Atrakcyjne środki przekazu budowały w uczniach chęć do pracy nad swoimi zdolnościami językowymi. Kontakt z obcokrajowcem zwiększył motywację do nauki, gdyż uświadomił uczniom trudność porozumiewania się bez znajomości języka obcego.
Doskonale dobrane materiały multimedialne, profesjonalizm z dużą dozą humoru sprawiły, że warsztaty na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.
        Organizatorki dziękują Barbarze Balawender, Małgorzacie KossakMarcinowi Koniecznemu, Markowi Żubrydowi za współpracę.
Szczególne podziękowania należą się również rodzicom: PaństwuStempin (za wspólne zwiedzanie  Książa) , Klucznik, Brusiłowicz, Fornal, Barcikowskim goszczących Güher na obiadach w swoich domach.

              Koordynatorka programu, Pani Renata Mikołajewicz-Gołąb składa serdeczne podziękowania Panu dyrektorowi Zespołu Szkół  Robertowi Wójtowiczowi i Pani wicedyrektor Dorocie Sozańskiej za umożliwienie przeprowadzenia tak wyjątkowych warsztatów językowych i pomoc w ich realizacji.

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: POROZMAWIAJ

Porozmawiaj online

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.