foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"
W ostatnim czasie  grupa sześciu uczniów Zespołu Szkół w Strzegomiu z technikum  informatycznego, wraz z opiekunem p. Ireneuszem Miepariszwili uczestniczyła w pięciodniowym obozie naukowym , poprowadzonym przez pracowników Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. W tym krótkim czasie młodzi informatycy zostali postawieni przed wymagającym zadaniem zbudowania i zaprogramowania własnego, mobilnego robota.

Celem projektu było wprowadzenie przyszłych fachowców w podstawy programowania, ale również nauczenie ich działania w grupie, co na rynku pracy jest niezwykle ważne. Czas na zajęciach podzielony był na teorię  i praktykę. I chociaż niekiedy młodzież niechętnie chce się uczyć, to warsztaty prowadzone przez pana Bartka doktoranta Politechniki Wrocławskiej, spotkały się z dużym uznaniem, szczególnie dla jego wiedzy i pasji.

Po pięciu intensywnych dniach obóz zakończył się wyścigiem robotów, w którym wyłoniono najlepszą grupę konstruktorów .

Oprócz poszerzania wiedzy potrzebnej w zawodzie, uczestnicy projektu, mieli także okazję poznać historię oraz zwiedzić nieczynną już kopalnię węgla kamiennego w Nowej Rudzie, a także szkołę rolniczą w Bożkowie.

Całość obozu była dla nas niezwykle interesująca. Z przyjemnością wstawaliśmy na zajęcia, a w kilka dni, w sposób znaczny poszerzyliśmy swój zakres wiedzy informatycznej oraz nawiązaliśmy nowe kontakty  z rówieśnikami (w tej edycji udział wzięli również uczniowie z Zespołu Szkół Żarowie, Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy oraz Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy). Dziękujemy za możliwość uczestnictwa i zachęcamy innych do udziału w kolejnych edycjach. Naprawdę warto- mówią uczniowie Zespołu Szkól w Strzegomiu.

Obóz naukowy odbył się w ramach projektu Czas na Zawodowców dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach osi 10 Edukacja; Działanie 10.4 Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: POROZMAWIAJ

Porozmawiaj online

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.