foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"
Michał Pawlica, uczeń klasy pierwszej technikum informatycznego  uzyskał tytuł finalisty XVIII Ogólnopolskiego Konkursu „ Polska Piastowska”.

W finale konkursu w Białymstoku, uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi polityki zagranicznej, stosunków gospodarczych, polityki wewnętrznej oraz genealogii Piastów od Mieszka I do Kazimierza Wielkiego.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników nie tylko test wiedzy i umiejętności ale również atrakcje turystyczne. Uczestnicy zmagań finałowych zwiedzili tatarskie Kruszyniany, wysłuchali opowieści pana Dżamala o historii i teraźniejszości polskich Tatarów, a w Centrum Kultury Tatarskiej spróbowali kulinarnych przysmaków m.in. kołdunów tatarskich.  Zwiedzili równie Monastyr w Supraślu i Cerkiew Zwiastowania NMP oraz miejscowość Krynki leżącą na dawnym szlaku królewskim z Krakowa do Wilna. Do konkursu Michała przygotowała nauczycielka historii  pani Marzenna Łaciuk.

Michałowi gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania pasji historycznych!

czeń klasy pierwszej technikum informatycznego  uzyskał tytuł finalisty XVIII Ogólnopolskiego Konkursu „ Polska Piastowska”.

W finale konkursu w Białymstoku, uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi polityki zagranicznej, stosunków gospodarczych, polityki wewnętrznej oraz genealogii Piastów od Mieszka I do Kazimierza Wielkiego.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników nie tylko test wiedzy i umiejętności ale również atrakcje turystyczne. Uczestnicy zmagań finałowych zwiedzili tatarskie Kruszyniany, wysłuchali opowieści pana Dżamala o historii i teraźniejszości polskich Tatarów, a w Centrum Kultury Tatarskiej spróbowali kulinarnych przysmaków m.in. kołdunów tatarskich.  Zwiedzili równie Monastyr w Supraślu i Cerkiew Zwiastowania NMP oraz miejscowość Krynki leżącą na dawnym szlaku królewskim z Krakowa do Wilna. Do konkursu Michała przygotowała nauczycielka historii  pani Marzenna Łaciuk.

Michałowi gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania pasji historycznych!

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: POROZMAWIAJ

Porozmawiaj online

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.