foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"
28 maja w deszczowy, wtorkowy poranek  w Strzegomiu miało miejsce historyczne wydarzenie –  Miejska Gra „KSIĄŻĘCYM TRAKTEM”. Przedsięwzięcie  przygotowane przez nauczycielki Zespołu Szkół w Strzegomiu - panią Agnieszkę Oleszko i panią Ilonę Dobrochowską  swoim patronatem objął pan Zbigniew Suchyta – Burmistrz Strzegomia.

Do udziału w grze zgłosiło się 5 drużyn ze szkół ze Strzegomia i Stanowic. W klimat gry wprowadził uczestników wiersz Walentego Wyrwy „Spacer po starym mieście” . Odpowiedni nastrój chwili nadały także średniowieczne stroje, w które byli przebrani uczniowie Technikum im. Księcia Bolka II.

Mimo pochmurnej aury wszyscy z dobrą pogodą ducha, ciekawością dziecka, poczuciem humoru i „otwartą głową”  wzięli udział w zadaniach i łamigłówkach, dzięki którym lepiej poznali historię Strzegomia i życie jego mieszkańców na przestrzeni wieków.Poprzez zabawę poszczególne drużyny w trakcie gry zapoznawały się również z najważniejszymi zabytkami miasta. Przed uczestnikami postawione zostały zadania, przy których przydała się orientacja w mieście, umiejętność pracy w zespole,  wiązania faktów, pomysłowość, wiedza i sprawność w znajdowaniu rozwiązań.

Uczestnicy udali się  do CAS Karmel, aby rozwiązać zadania związane z florenem - monetą księcia Bolka II. Wybrali się również do Miejskiej Biblioteki Publicznej, by sięgnąć do „Kroniki miasta Strzegomia”.  Zaglądali przez lornetkę przy Bazylice, szukali detali architektonicznych na ul. Dąbrowskiego, ale też odkrywali  wiele ciekawostek  związanych z naszym miastem. Poziom okazał się wyrównany. Wszystkie drużyny poradziły sobie wyśmienicie z zadaniami. Wyniki kształtowały się następująco:

1 miejsce:

- Kmiecie – 33 punkty

- Królowe życia – 33 punkty

2 miejsce:

- Rycerze traktatu – 32 punkty

- Bernard III Łysy – 32 punkty

- Rycerze kwadratowego stołu – 32 punkty

W nagrodę uczestnicy otrzymali karnety na bezpłatne wejście na wieżę widokową oraz dyplomy za udział w grze.

Na zakończenie gry na wszystkich  czekał poczęstunek ufundowany przez Pana Zbigniewa Suchytę – Burmistrza Strzegomia. Następnie  uczestnicy udali się do pobliskiego parku i w  strugach deszczu posadzili  kasztanowce upamiętniające książęce postacie związane z naszym miastem. Wybór drzewek nie był przypadkowy. Kwitnące kasztanowce kojarzą się z pełnią wiosny i szkołą, bo gdy zakwitają, to przecież czas matur, a gdy jesienią z drzew spadają kolczaste, zielone „jeże” z połyskującymi, rudymi kasztanami wewnątrz, oznacza to powrót uczniów do szkoły.

Każdy kasztanowiec otrzymał swoje imię:

-  księżną Annę z Przemyślidów posadziła pani Iwona Zabawa - Sekretarz Gminy Strzegom,

- księcia Bolka II Małego- pan Robert Wójtowicz – dyrektor Zespołu Szkół,

- księżną Agnieszkę z Habsburgów- pani Dorota Sozańska – wicedyrektor i drużyna Technikum im. Księcia Bolka II,

- księżną Beatrycze Brandenburska – drużyna PSP nr 3,

- księcia Bolka I Surowego – drużyna ze Stanowic,

- księżną Kunegundę Łokietkównę – drużyna z PSP nr 4,

- księcia Bernarda Statecznego  – drużyna z  PSP nr 2.

Serdeczne gratulujemy wszystkich uczestnikom, którzy bardzo dzielnie pokonywali wszystkie konkurencje.

Zapraszamy do galerii zdjęć z gry:

https://www.facebook.com/zs.strzegom/

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: POROZMAWIAJ

Porozmawiaj online

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.