foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

3 TI w końcu doczekała się swojej wycieczki klasowej, którą w ubiegłym roku uniemożliwił koronawirus i czas zdalnego nauczania. W dniu 8 października wraz z wychowawczynią Anną Spychalską i panią Małgorzatą Kossak odkrywali atrakcje Zagórza Śląskiego.

Swoją przygodę w Zagórzu rozpoczęliśmy od zwiedzenia zamku Grodno, w którym mogliśmy zobaczyć salę tortur, wysłuchać legend zamkowych, opowiadanych z pasją przez przewodnika, a na koniec wziąć udział w pokazie krótkiego filmu promocyjnego wyświetlanego na suficie w nowoczesnej sali multimedialnej.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek , a następnie spacer leśną drogą nad Jezioro Bystrzyckie, nad którym wznosi się nowy, bardzo atrakcyjny most, wybudowany w miejsce dawnego mostu linowego.

Po krótkiej sesji fotograficznej przyszedł czas na zabawę, sport i rozrywkę. Kolejne dwie godziny spędziliśmy w kręgielni w hotelu Maria Antonina, gdzie mierzyliśmy się z ciężkimi kulami i sprawdzaliśmy swoją koordynację ruchową, sprawność, spostrzegawczość i siłę mięśni rąk. Różnie to wychodziło, kule czasem trafiały w kręgle, czasem w rynny, ale zabawa była świetna.

Były też dla chętnych wodne atrakcje na jeziorze, a dzięki słonecznej pogodzie, można było jeszcze poczuć smak lata i wakacji, choć w kalendarzu już od kilkunastu dni jesień….

Anna Spychalska


.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2021 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.