foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego (...)  Martyna Wojciechowska

W nawiązaniu do powyższego cytatu młodzież z Zespołu Szkół w Strzegomiu miała dobrą okazję, aby tak się poczuć i w tym roku, gdyż już od wielu lat świętując Światowy Dzień Turystyki wyjeżdża na Szkolne Rajdy Turystyczne. Tym razem był to szczególny rajd, ponieważ można by powiedzieć - "pół jubileusz" - XV raz.

            W tym roku celem była góra Ślęża, gdzie na turystyczny szlak ruszyło 46 osób. Jak co roku organizatorami byli: Renata Dziurla i Jacek Sozański, zaś opiekunem Ilona Dobrochowska.  Droga na szczyt i słoneczna pogoda umożliwiła w Ślężańskim Parku Krajobrazowym sympatyczne spotkanie z łonem natury.

 Z racji piętnastego wyjazdu w tym roku było trochę inaczej, tzn. zamiast dyplomów każdy uczestnik otrzymał MEDAL - "XV Rajd Szkolny 2020 w ZS Strzegom, Masyw Ślęży; Światowy Dzień Turystyki" (w tym miejscu dziękujemy Panu dyrektorowi Robertowi Wójtowiczowi za przygotowanie nam tej miłej pamiątki), natomiast zamiast tradycyjnego ogniska była "pajda chleba ze smalcem plus...". Tradycyjnie uczestnicząc w rajdzie każdy miał okazję sprawdzić swoje umiejętności dotyczące orientacji na mapie, jak i pogłębić wiedzę nt. geografii regionu, który był odwiedzany, otrzymując materiał dydaktyczny w postaci mapy i specjalnych zadań na kartach pracy dot. Masywu Ślęży. Niewątpliwie wyjazd z okazji ŚDT był wyjątkowy i wyróżniony na tle poprzednich rajdów.  

Po dużej dawce integracji poprzez wędrówkę, radość, wspólny posiłek i intelektualny "trening" wróciliśmy do Strzegomia z nadzieją, że kolejne obchody ŚDT odbędą się również za rok.

Z turystycznym pozdrowieniem,

Renata Dziurla - ZS w Strzegomiu

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2021 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.