foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"Zajęcia na Uniwersytet WrocławskiPoszukiwanie różnych możliwości kontaktu z językiem angielskim, zaskutkowało przyjęciem zaproszenia do uczestnictwa w  konwersatorium ” The art of translation”
w Institute of English Studies  na Uniwersytecie Wrocławskim. Na bardzo ciekawe zajęcia pojechali uczniowie z klas: I IE, I EG, III TI i nauczycielka języka angielskiego Pani Renata Mikołajewicz-Gołąb.

Dr Jacek Woźny i dr hab. Leszek Berezowski starali się uwrażliwić młodzież na niuanse związane z procesem tłumaczenia różnych tekstów. Podczas zajęć obaj wykładowcy analizowali błędy na stronach internetowych oraz omawiali użycie wulgaryzmów w filmach, emitowanych wczesna porą i tłumaczonych na język polski. Uczniowie zdobyli również informacje o podstawowych umiejętnościach tłumacza, elementach technik i strategii tłumaczenia, analizie błędnych tłumaczeń tytułów anglojęzycznych filmów, analizie tekstu źródłowego oraz aspektach prawnych pracy tłumacza.


Po konwersatoriach młodzież mile spędziła czas zwiedzając Rynek i Jarmark Świętojański.

 

Zajęcia bardzo podobały się naszym uczniom i z zadowoleniem przyjęliśmy zaproszenie na następne w nowym roku szkolnym.

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.