Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 

 


W dniu 24 listopada uczniowie z Zespołu Szkół w Strzegomiu, głównie z klas technikum górnictwa odkrywkowego, wraz z nauczycielami: Renatą Dziurlą, Haliną Fitas i Jackiem Sozańskim, po 4 latach przerwy odwiedzili Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć ekspozycje materiału kamiennego z różnych stron świata, maszyny i narzędzia do obróbki półproduktów, wyrobów kamiennych, interaktywne prezentacje specjalistycznych urządzeń oraz prezentacje nowości rynkowych, nowych technologii oraz produktów znajdujących zastosowanie przy profesjonalnej obróbce kamienia. Mieli również okazję przyjrzeć się pracom w ręcznej obróbce kamienia w ramach "Turnieju Regionów", które odbywały się podczas targów kamieniarskich. Ponadto, młodzież wzięła udział w dwóch wykładach: 1. Petrografia skał jako narzędzie wspierające współczesne budownictwo i architekturę. Przykłady zastosowania badań petrograficznych oraz 2. Architekt i kamień, w ramach tematyki "Debaty o kamieniu". Nowością podczas tegorocznych targów był sąsiadujący "Poznański Jarmark Świąteczny", którego nie sposób było pominąć.

To był kolejny wyjazd z Listopadowej edukacji w terenie w Zespole Szkół w Strzegomiu, który na pewno przyczyni się do podniesienia wiedzy z zakresu górnictwa, kamieniarstwa i maszynoznawstwa.

Wyjazd nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie finansowe, a jednocześnie pomoc w realizacji tego wydarzenia, następujących osób: Jarosława Cybucha, Dariusza Chrzanowskiego, Michała Firleja, Piotra Gradowskiego i Jacka Łaty - za co w tym miejscu serdecznie Panom dziękujemy.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0059323
DzisiajDzisiaj104
WczorajWczoraj476
W tym tygodniuW tym tygodniu2134
W tym miesiącuW tym miesiącu14626
Wszystkich wizytWszystkich wizyt59323
Twoje IP: 3.236.241.39
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 9

Kamera: Strzegom, Rynek

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2023 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.