Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


Do prowadzenia akcji tym razem zgłosiły się uczennice Zespołu Szkół  z klasy 2 technikum ekonomiczno-handlowego. Pomimo grudniowej aury, ochłodzenia i  chmur z przelotnymi opadami deszczu i śniegu atmosferę ocieplała  perspektywa wspólnej pracy.

Spotkania rozpoczęły się od wyboru tematyki, tworzenia własnych tekstów, pracy z nimi a także tworzenia dekoracji i kostiumów. Wszystkie próby odbywały się w Pracowni Orange pod kierunkiem bibliotekarki Małgorzaty Kossak. Po dwóch tygodniach wspólnych działań zostały ustalone terminy spotkań z przedszkolakami, które odbyły się 12 i 14 grudnia..

Młodzież przygotowała teksty dotyczące krainy w której panuje niepodzielnie jedna pora roku - Jesień. Dzieci były oczarowane przygotowaniem aktorów a odgadywanie zagadek i udział w zabawie ruchowej sprawiało im wiele radości. W tym niezwykłym spotkaniu uczestniczyli: Nicole Klaczyńska (Pani Zima), Zuzanna Madej (Czarownica), Marcinkowska Dagmara (Kobieta), Aleksandra Matla (Pani Jesień), Norbert Nowacki (Fotograf), Anna Zasińska (Narrator). Niestety w wyniku choroby jednej z uczennic odgrywającej rolę Pani Jesieni, nastąpiła szybka zmiana i tak Norbert rolę fotografa zamienił na główna rolę aktorską. Kreatywność osiągnęła niebotyczne wyżyny – mężczyzna w roli Jesieni, tego jeszcze nie grano. Całe spotkanie stało się także pretekstem do ćwiczenia uważności dzieci i rozmowy o ulubionych sportach zimowych.

Tak spotkania z dziećmi wspomina młodzież:

„Podczas zabaw z dziećmi najbardziej rozbawił nas moment, w którym to jeden chłopiec na zagadkę o mrozie odpowiedział „pług”, była to komiczna sytuacja która rozbawiła nas do łez i zapadła w naszą pamięć. Potwierdzając fakt, że dziecięca wyobraźnie nie ma granic.”-Fotograf

„W drodze do przedszkoli dopisywała nam zimowa pogoda i było ślisko, brakowało tylko sanek, górki i dobrych butów.”- Narrator

„Wizyta w Przedszkolu nr 2, które wzbudziła w nas sentyment oraz wspomnienia z dziecięcych lat. Wielki zachwyt wzbudziła sukienka, którą miałam na sobie, czułam się w niej jak księżniczka” - Pani Zima

Dziękujemy za pomoc w realizacji akcji dyrektorkom i pracownikom przedszkoli: Publicznego Przedszkola nr 1, Publicznego Przedszkola nr 2, Publicznego Przedszkola nr 3, Publicznego Przedszkola nr 4.

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0340654
DzisiajDzisiaj52
WczorajWczoraj1211
W tym tygodniuW tym tygodniu4451
W tym miesiącuW tym miesiącu21853
Wszystkich wizytWszystkich wizyt340654
Twoje IP: 44.192.44.30
Zalogowanych teraz: 3
Gości online: 36


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.