Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


Spotkania Sekcji Górnictwa Odkrywkowego Komitetu Górnictwa Polskiej Akademii Nauk odbywają się średnio co pół roku. Z inicjatywy Krzysztofa Skolaka  tym razem odbyło się ono w Zespole Szkół w Strzegomiu.  Spotkaniu przewodniczył prof. dr hab. inż. Zbigniew Kasztelewicz.

Mieliśmy zaszczyt w murach naszej szkoły gościć znamienite osoby z wyższych uczelni górniczych, instytutów i czołowych kopalni w Polsce, zajmujących się m.in. wydobyciem węgla brunatnego, surowców skalnych i bursztynu. Swoją obecnością zaszczycił nas również Zbigniew Suchyta - Burmistrz Strzegomia, a także przedstawiciele branży górniczej naszego regionu.

Dyrektor szkoły - Robert Wójtowicz, nauczyciele przedmiotów górniczych: Renata Dziurla, Michał Firlej i Jacek Sozański oraz przedstawiciele uczniów klas górniczych reprezentowali naszą szkołę w tym wyjątkowym spotkaniu. Renata Dziurla zaprezentowała gościom w  przygotowanej przez siebie prezentacji multimedialnej kierunek kształcenia, jakim jest obecnie - jedyne w Polsce - technikum górnictwa odkrywkowego, funkcjonujące w Strzegomiu od 13 lat.

Warto również podkreślić, że na spotkaniu nasz nauczyciel - Michał Firlej został oficjalnie powołany na członka Sekcji Górnictwa Odkrywkowego Komitetu Górnictwa PAN - gratulujemy.  

W drugiej części spotkania uczestnicy wzięli udział w wyjeździe terenowym do niektórych kopalni położonych w okolicy Strzegomia.

Wspólne spotkanie umożliwiło wymianę doświadczeń, zaplanowanie współpracy m.in. poprzez wycieczki przedmiotowe dla uczniów technikum górnictwa odkrywkowego. Było to bardzo ciekawe i owocne wydarzenie w naszej szkole.

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0307335
DzisiajDzisiaj194
WczorajWczoraj499
W tym tygodniuW tym tygodniu3234
W tym miesiącuW tym miesiącu8489
Wszystkich wizytWszystkich wizyt307335
Twoje IP: 3.236.142.143
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 7


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.