Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 

W dniu 29 marca 2023 w Wałbrzychu w uczeń klasy 2 Technikum Ekonomicznego Krystian Chomiuk odebrał wyróżnienie za pracę plastyczną narysowaną w konkursie „Śladami Księżnej Daisy”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Politechniczny „Energetyk” z Wałbrzycha.

Konkurs objęty został patronatem Zamku Książ w Wałbrzychu, Fundacji Księżnej Daisy von Pless oraz Prezydenta Wałbrzycha, dra Romana Szełemeja i odbywał się we współpracy z „Biblioteką pod Atlantami” oraz Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA. W Konkursie mogli brać udział uczniowie ze szkół znajdujących się w Aglomeracji Wałbrzyskiej i powiatu Pszczyna i był adresowany do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studentów uniwersytetu III wieku. Krystian Chomiuk uzyskał wyróżnienie za pracę zatytułowaną „Strzegomski Ślad księżnej Daisy” i przedstawiającą księżnę na tle strzegomskiej bazyliki. Praca   związana jest z krótkim pobytem księżny Daisy w czasie wmurowania kamienia węgielnego pod pomnik postawiony ku pamięci poległych w bitwie pod Strzegomiem-Dobromierzem (4 czerwca 1745 roku) żołnierzy saskich i austriackich. Pomnik ten został wybudowany przy drodze między Grabiną a Godzieszówkiem.

Do konkursu zgłoszono 90 prac z aż 30 szkół, z których jury nagrodziło 18 i zostały one wystawione w Galerii Sztuki BWA w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Zwycięzcy  konkursu poza nagrodami książkowymi otrzymali porcelanowe talerze wykonane w fabryce Porcelany Krzysztof i przedstawiające ich prace. Poniżej galeria zdjęć z wręczenia nagród i link do filmu.

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0295271
DzisiajDzisiaj258
WczorajWczoraj584
W tym tygodniuW tym tygodniu2709
W tym miesiącuW tym miesiącu15221
Wszystkich wizytWszystkich wizyt295271
Twoje IP: 44.222.189.51
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 8


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.