Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


Historia Niemiec i Austrii, literatura, gramatyka, frazeologia oraz obszerna wiedza o krajach niemieckojęzycznych to ogrom informacji, które do perfekcji opanowała uczennica 4 klasy Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół w Strzegomiu Wiktoria Piwowarska, zdobywając tytuł Finalistki Olimpiady Języka Niemieckiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

 Wiktoria Piwowarska i jej merytoryczna opiekunka pani Laura M. Rychlik – germanistka z Zespołu Szkół w Strzegomiu postanowiły w tym roku szkolnym przekroczyć granice ram programowych i zmierzyć się z zadaniami olimpiady językowej. Już we wrześniu 2022 roku obie panie wspólnie wkroczyły w świat gramatyki, idiomów oraz literatury na poziomie uniwersyteckim i przebrnęły przez etap szkolny, okręgowy, by dotrzeć do poznańskich zmagań o finał. Nie było łatwo, ponieważ o zaszczytne czołowe miejsce w kolejnych etapach konkursu walczyło aż 11 tysięcy młodych fanów języka niemieckiego z całej Polski. Tym bardziej cieszy fakt, że Wiktoria podczas dwudniowych egzaminów w Poznaniu w części pisemnej, a potem ustnej zachowała zimną krew i udowodniła swoją olbrzymią wiedzę w zakresie historii, kultury, zwyczajów, geografii i gospodarki Niemiec oraz kunszt interpretacji wielu utworów literackich z dziedziny poezji i prozy niemieckojęzycznej.

„To była prawdziwa podróż do przeszłości. Przepłynęłyśmy przez kraj Goethego i Schillera, a w drodze towarzyszyli nam P. Suskind, E.M.Remarque, F. Durrenmatt, P. Celan oraz wielu innych kreatorów słowa i emocji.” - mówi nasza germanistka p. Laura Rychlik. Ponad półroczne przygotowania do kolejnych etapów przyniosły Wiktorii Piwowarskiej sukces oraz wymierne efekty, ponieważ jako finalistka Olimpiady Języka Niemieckiego organizowanego przez poznańską uczelnię nie musi podchodzić już do egzaminu maturalnego z języka niemieckiego, gdyż jej wynik zapewnił zaliczenie matury na poziomie rozszerzonym w 100 procentach. Warto podkreślić, że taka miła sytuacja ma miejsce po raz pierwszy w historii Zespołu Szkół w Strzegomiu.

Ceremonia zakończenia olimpiady odbyła się w Collegium Minus przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, skąd Wiktoria przywiozła wiele nagród oraz bezcenny dyplom. Można powiedzieć, nasza uczennica sięgnęła po laur zwycięstwa. Ale gdy do walki stają Laura i Wiktoria – nie może być inaczej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0340779
DzisiajDzisiaj177
WczorajWczoraj1211
W tym tygodniuW tym tygodniu4576
W tym miesiącuW tym miesiącu21978
Wszystkich wizytWszystkich wizyt340779
Twoje IP: 44.192.44.30
Zalogowanych teraz: 3
Gości online: 7


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.