Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


W tym roku nastąpiła „reaktywacja” tradycji w Zespole Szkół w Strzegomiu. Już po raz szósty tym razem młodzież z klas 1EG, 2EH i 3EG wyjechała na wycieczkę do Wrocławia.

Główny cel wyjazdu to uświetnienie dwóch dni, które w tym roku przypadały w weekend, a zostały ustalone przez Komitet Nauk Geograficznych PAN, mowa tu o 23 kwietnia jako Ogólnopolskim Dniu Geografa, którego obchody współgrały ze Światowym Dniem Ziemi (22 kwietnia). Kiedyś, bo ostatni raz w 2018 roku, już tak było, że jechaliśmy na „Dzień Geografa” do Wrocławia i tam łączyliśmy obchody „Dnia Ziemi”. Niestety potem była przerwa spowodowana m.in. pandemią Covid-19.

W tym roku były kolejne odwiedziny na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Geografii i Rozwoju Regionalnego, gdzie młodzież zapoznała się m.in. ze specyfiką nowoczesnej geoinformatyki i kartografii. Uczniowie zwiedzili wystawę pn.”Mapa wczoraj, a mapa dziś”, pokazującą zobrazowanie Ziemi stworzone dawniej i te tworzone współcześnie. Punktem centralnym wyjazdu w tegorocznym świętowaniu była „Mini gra miejska” w obszarze Rynku Wrocławskiego (przygotowana przez Marka Żubryda i Renatę Dziurla). W ramach gry uczniowie uzupełniali karty pracy, w których mieli określone zadania, np.: odnalezienie charakterystycznych postaci, historycznych obiektów, a następnie udokumentowanie ich na fotografiach z lokalizacją na mapie.

W czasie wycieczki przedmiotowej opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Renata Dziurla, Katarzyna Zator, Henryk Zator oraz Marek Żubryd, pełniący również funkcję naszego przewodnika.

Podsumowując, wycieczki tego typu z pewnością rozwijają ciekawość świata, otwartość na wiedzę i doświadczenie, poszerzają wiedzę i zainteresowania geograficzne uczniów, jak również są doskonałą okazją do rozwijania orientacji w terenie oraz poznania historii stolicy Dolnego Śląska.

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0246562
DzisiajDzisiaj24
WczorajWczoraj699
W tym tygodniuW tym tygodniu723
W tym miesiącuW tym miesiącu2456
Wszystkich wizytWszystkich wizyt246562
Twoje IP: 3.236.223.106
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 11


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.