Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


Do szesnastej edycji akcji „Młodzież czyta dzieciom” zgłosiły się w tym roku  uczennice: Nicola Kleczyńska, Zuzanna Madej, Aleksandra Matla, Dagmara Marcinkowska i Anna Zasińska.

Wyprawę do przedszkoli poprzedziły spotkania przygotowawcze oraz warsztaty rozwijające umiejętności uczniów w zakresie modulacji i pracy z głosem oraz ćwiczenia interpretacji wybranego tekstu. Uczestników przygotowała bibliotekarka, pani Małgorzata Kossak. Na przełomie miesiąca listopada i grudnia odbyły się spotkania w strzegomskich przedszkolach. Młodzież przygotowała dla dzieci opowiadanie „O tym, jak pluszowy zajączek szukał przyjaciela”, które stało się świetnym pretekstem do rozmowy  o przyjaźni i  dbaniu o tą relację. Najmłodsi strzegomianie podczas spotkań słuchają, obserwują, przeżywają, uczą się poprawnej wymowy, starają się zrozumieć treść, odpowiadają na pytania i przede wszystkim dobrze się bawią. Dzieci mają okazję uczestniczyć także w zabawach ruchowych. Tak spędzony czas mija bardzo szybko.

Oto relacja młodzieży:

,,Przygotowane przez nas zagadki były interpretowane w różne sposoby np: na pytanie czym jest szalki-żyrafa, boa, poduszka-glizda, pantofelek-kartofelek, a najbardziej wyprzytulaną postacią był króliczek. W jednym z przedszkoli fajną rozrywką dla nas był zjazd ze ślizgawki do basenu z kulkami. Dzieci były zachwycone jedną z atrakcji którą przygotowaliśmy a było to stworzenie przez dzieci orkiestry z instrumentami.''- Dagmara, Anna, Aleksandra, Nicole, Zuzanna.

Cieszymy się ze wspólnie spędzonego czasu i mamy nadzieję, że dzieci równie chętnie przyjmą młodzież Zespołu Szkół  w kolejnym miesiącu.

Dziękujemy za życzliwe przyjęcie Dyrektorkom i Pracownikom przedszkoli: Publicznego Przedszkola nr 1, Publicznego Przedszkola nr 2, Publicznego Przedszkola nr 3, Publicznego Przedszkola nr 4. Do zobaczenia!

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0246564
DzisiajDzisiaj26
WczorajWczoraj699
W tym tygodniuW tym tygodniu725
W tym miesiącuW tym miesiącu2458
Wszystkich wizytWszystkich wizyt246564
Twoje IP: 3.236.223.106
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 4


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.